Na Dakar se už chystá elektrický závodní kamión. Celý vznikne v Česku

Také na trati slavné dakarské rallye se začnou objevovat elektřinou poháněné závodní stroje. Jedním z nich má být čtyřkolový kamión s monstrózním výkonem motorů.


Celou letošní trať dakarské rallye si projel také podnikatel Radomír Prus. Za volantem doprovodného kamiónu týmu Aleše Lopraise se střídal s technickým ředitelem své firmy Exelsior Engineering Jiřím Vavříkem. Baterie pocházejí z továrny MES. V ní vyrábí od loňského září unikátní baterie HE3DA.


Na to, jak to v týmu s tímto vozem při letošním ročníku závodu vypadalo, se můžete podívat do naší fotogalerie.


“Jednak mám ke kamiónům již od raného mládí velmi kladný vztah a jednak jsem tam byl pracovně,” vysvětluje. V náročném prostředí závodu si totiž chtěl ověřit některé vlastnosti své baterie, především odolnost vůči prašnému prostředí a otřesům, dále také změnám nadmořské výšky, teplotním výkyvům atd.


“Jedna z baterií se vezla přímo v “ostrém” závoďáku. Ta ale neměla žádnou speciální funkci. Pouze byla připojena k měřícímu zařízení a pravidelně jsme ověřovali, zda hodnoty, které by měla mít, skutečně má. A také měla, nezaznamenali jsme s ní sebemenší problém,” říká s hrdostí.


Více zde v článku AUTOMIX.CZ

Kontakt:

 

HE3DA s.r.o.

Beranových 130
199 05 Praha - Letňany

Česká republika

email: info@he3da.cz

Kontakt na společnost sdružující kvalifikované investory:

 

Battery Unite s.r.o.

Rychnovská 408

Praha 9 - Letňany

Česká republika

www.batteryunite.cz

  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • YouTube Social  Icon

© 2020 by HE3DA