HE3DA instaluje první výrobní linky a má novou vývojovou laboratoř na v gigatovárně na baterie v Horní Suché

Stavba první české gigatovárny Magma Energy Storage (MES) v Horní Suché na baterie od HE3DA úspěšné pokračuje. Včera jsme měli možnost si jako jediní (od příštího týdne bude celá továrna uzavřena pro veřejnost) prohlédnout celou výrobní halu a diskutovat další plány rozvoje s vedením HE3DA.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dokončení stavby výrobních hal

 

Stavba továrny MES výrazně pokročila od naší poslední návštěvy na podzim, kdy byl dokončen hrubý skelet budovy výrobní haly. Jak vidíte na níže a výše uvedeném snímku na stavbě stále panuje čilý stavební ruch.

 

V současnosti firma dokončuje venkovní prostory, kde se nově bude instalovat obří trafostanice, dokončuje se parkoviště pro zaměstnance a hosty. V neposlední řadě se okolí výrobních hal upraví zelení.

 

Od příštího týdne začnou desítky kamiónů navážet další výrobní zařízení do objektu firmy, která již bude pod uzavřena pro veřejnost a bude pod přísným dohledem bezpečnostní agentury.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Montáž výrobních linek je v plném proudu

 

Hlavní práce a největší stavební ruch však panuje uvnitř obří výrobní haly, kde během naší návštěvy pracovalo několik desítek techniků a stavebních dělníků. Celou halu jsme si mohli v doprovodu zástupců vedení HE3DA prohlédnout. Respektovali jsme přitom zákaz focení.

 

Celá výrobní hala má 3 patra. Na 1. patře se nachází recepce pro zaměstnance a hosty. Většina prostorů je vyhrazena pro výrobní účely. Zhruba v 1/3 prostorů budou umístěny technologie pro zpracování nanotechnologií pro výrobu bateriových článků. Na místě jsme viděli obří kontejnery, tavící reaktor a další unikátní technologie.

 

Největší část 1. patra bude patřit výrobním linkám. Přímo na místě je již instalována první výrobní linka, montáž dalších linek bude realizována v následujících týdnech. Prostory budou hermeticky odděleny po dokončení tak, aby výroba probíhala ve velmi čistém prostředí.

 

Nová laboratoř a firemní zázemí

 

Absolutní novinkou pro nás byla nová vývojová laboratoř pro testování bateriových technologií, která je již funkční v prostorách MES v Horní Suché na 2. patře budovy. Přímo na místě jsme potkali několik tuzemských i zahraničních vědců. Kromě prostorů v Praze- Letňanech má HE3DA další vývojové pracoviště přímo na Karvinsku a třetí vývojová laboratoř bude v USA.

 

Na 2. a 3. patře se kromě vývojové laboratoře budou nacházet firemní kanceláře, relaxační zázemí pro zaměstnance, včetně posilovny a také firemní jídelna. Na střeše budovy bude stát velká fotovoltaická elektrárna, která bude uvedeno do provozu v roce 2020 poté, co firma spustí výrobu.

 

Kdy bude spuštěna výroba a jaké jsou další plány HE3DA?

 

Na výše uvedené otázky poskytneme odpovědi v připravovaném rozhovoru se zástupci vedení HE3DA v příštím týdnu na našem portálu.

 

Více zde

Please reload

Kontakt:

 

HE3DA s.r.o.

Beranových 130
199 05 Praha - Letňany

Česká republika

email: info@he3da.cz

Kontakt na společnost sdružující kvalifikované investory:

 

Battery Unite s.r.o.

Rychnovská 408

Praha 9 - Letňany

Česká republika

email: info@batteryunite.cz 

tel: +420 775 666 383

www.batteryunite.cz

  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • YouTube Social  Icon

© 2020 by HE3DA