Rozwiązania akumulatorowe HE3DA cieszą się dużym zainteresowaniem w USA

Na początku stycznia 2018 roku w Las Vegas w USA odbyły się prestiżowe targi elektroniki użytkowej i IT. W tym roku w targach wzięło udział siedem obiecujących czeskich firm. Czeska firma HE3DA, która chce promować swój opatentowany system akumulatorów Li-Ion w USA, została po raz pierwszy zaprezentowana na targach.

Targi CES to globalne wydarzenie z pięćdziesięcioletnią tradycją skupiającą się na innowacjach i innowacjach w dziedzinie technologii konsumenckich.

Podczas targów firmy mogą prezentować swoje produkty na wystawie, spotykać potencjalnych partnerów i inspirować innych wystawców.

Nowa fabryka w Czechach i USA

W październiku ubiegłego roku HE3DA uruchomiła nową gigantyczną fabrykę baterii w Horní Sucha blisko Haviřova. Dzięki inwestycji o wartości 1 miliard USD od inwestorów z firmy Czech Battery Unite, w ciągu 18 miesięcy powstanie na Morawie Północnej najnowocześniejszy producent akumulatorów o nazwie Magna Energy Storage.Po zakończeniu budowy odbędzie się półroczny test. Następnie fabryka o rocznej zdolności produkcyjnej 1,2 GWh będzie największym krajowym dostawcą akumulatorów litowych w oparciu o opatentowaną technologię HE3DA. Fabryka będzie najbardziej przyjaznym dla środowiska projektem tego typu na świecie i będzie w pełni zautomatyzowana.

Pod koniec października 2017 r. HE3DA rozszerzyła swoją działalność na Stany Zjednoczone, otwierając tam swój pierwszy zagraniczny oddział. W ciągu najbliższych 3-4 lat HE3DA ma plan wybudować w USA nową fabrykę do masowej produkcji baterii na wzór produkcji w Horní Suché, gdzie firma zaczęła budować w tym roku Na Morawie Północnej po stronie czeskiej.

Duże zainteresowanie rozwiązaniami akumulatorowymi

Firma ogłosiła że zainteresowanie o baterie HE3DA na targach w amerykańskim mieście Las Vegas było bardzo duże. Przedstawiciele HE3DA wzięli udział w ważnych spotkaniach dotyczących przyszłego rozwoju HE3DA w USA.

,,O technologie baterii HE3DA wielkie zainteresowanie okazała firmy Aria hotele, działalność dotycząca systemu przechowywania, oraz firma Nexter, która jest jednym z największych dostawców systemów przechowywania na całym świecie”, napisała firma na swojej stronie internetowej.

W tym roku targi CES były pod znakiem wielkiego zainteresowania technologią magazynowania energii. "Wiele firm koncentruje się na tworzeniu inteligentnych miast i produkcji samochodów elektrycznych. Firmy te pilnie poszukują dostawców bezpiecznych, tanich i niezawodnych technologii dla oszczędności energii, jak oferuje HE3DA„ -powiedział założyciel oraz prezes firmy Jan Procházka -www.czechstartups.org portal.

W USA przedstawiciele HE3DA rozmawiali również o możliwościach budowy nowej fabryki akumulatorów. "Nasze spotkania rozpoczęły się jeszcze przed targami CES 2018, z rządem stanu Nevada i kilkoma organizacjami, aby pomóc nam zrealizować nasz zamiar zbudowania gigantycznej fabryki w Nevadzie. Podczas CES 2018 mieliśmy okazję osobiście negocjować z wieloma międzynarodowymi koncernami prywatnymi oraz organizować z nimi kolejne spotkania "- dodał Procházka.

Źródło: SolarniNovinky.cz