Nowością na targach CES 2018 w Las Vegas będzie HE3DA, która chce promować swoją opatentowaną konstr


CES 2018 rozpoczyna się w przyszłym tygodniu w Las Vegas. Jednak firmy próbują wyprzedzić pierwsze innowacje, zanim nagle wprowadzą tysiące nowych produktów. W tym tłumie czeskie firmy również będą próbowały odnieść sukces, większość z nich jest wspierana przez agencje CzechInvest.

Najczęstsze słowa związane z Targami CES będą dobrze znane w tym roku: smart, 5G, OLED, 8K, fitness i inne broszury promocyjne i wykłady na konferencjach. Wydaje się jednak, że podczas targów w poprzednich latach motywem przewodnim był Apple'a (i jak połączyć to wszystko razem), ten rok z pewnością będzie pod znakiem sztucznej inteligencji z kontrolą głosu. Już kilkadziesiąt firm zapowiedziało że pokażą na targach urządzenia połączone ze sztuczną inteligencją Alexa, głośniki połączone z Alexem lub Asystentem Google.

A co taki bezprzewodowy zestaw słuchawkowy z Alexą, bezprzewodową ładowarką z głośnikami i Alexą, czy też możliwość kontrolowania inteligentnego domu bez głosu, ale siłą umysłu?

Do największych atrakcji CES tradycyjnie należą nowe technologie zawarte w telewizorach. LG tradycyjnie ogłosił niektóre z nowości - pierwszy z nich to pierwszy telewizor OLED 88 "(224 cm) i 8K (7680 x 4320), ale w tym przypadku technologia OLED przechwytuje technologię podobną do LCD, ale LG to kolejny postęp w branży, w której nie ma konkurencji - jest jedynym producentem paneli TV OLED, a tak na marginesie i LG będzie miał na targach CES sprytny głośnik LG ThinQ Speaker z zabudowanym asystentem Google.

Konkurencyjny Samsung na targi CES ponoć również przygotowuje wielką niespodziankę i chce ujawnić coś o Galaxy S9, chociaż interesujące informacje już uciekły przez nieoficjalne źródło - projekt ma by podobny do obecnych najlepszych modeli, ale Samsung Galaxy S9 Plus miałby mieć podwójny aparat i czytnik linii papilarnych ukryty w wyświetlaczu, lub bardziej prawdopodobnie umieszczony symetrycznie w środku tylnego panelu. Oficjalna jest tylko nowa generacja telefonu A8 z infinity ekranem i wygiętym monitorem HDR z technologią Thunderbolt 3.

Co ciekawe, pojawiają się również wiadomości „start- upowe" związane z Samsungiem a konkretniej z jego inkubatorem C-LAB. Należą do nich kierunkowy bezprzewodowy głośnik S-Ray, zastępujący słuchawki, nie przeszkadzający otoczeniu, lub okulary Relúmĭno, poprawiające widzenie osobom niedowidzącym.

Netradiční budou i možnosti dopravy na CES. V Las Vegas budou fungovat hned dvě služby využívající autonomní vozy – malý mikrobus, který už zde jezdí od konce loňského roku, a také několik vozů služby Lyft s technologií Aptiv ve vozech BMW řady 5.

Czeskie start-upy z dużym rozmachem

Juz rok temu, dzięki wsparciu CzechInvest, do Las Vegas dostało się kilka czeskich firm. W tym roku na targach CES miało zaprezentować si dziesięć czeskich start-upów, dojedzie tylko siedem firm, dwie z nich wracają. Pierwszym z nich jest Actijoy, w zasadzie jest to system do ćwiczeń dla psów, który obejmuje miskę z zintegrowanym czujnikiem ruchu umieszczonym na psie. Do Actijoy zainwestowała 30 milionów koron brytyjska firma Vafo, produkująca karmę dla psów. Drugim rewersorem jest Oscar Senior, proste urządzenie graficzne dla urządzeń z systemem Android odpowiednie dla seniorów.

Nowością jest firma HE3DA, która w USA chce promować swój opatentowany projekt baterii., oraz firma 2Realistic, która oferuje narzędzia do wizualizacji lub PassRight, narzędzie przyspieszające zdobywanie wiz USA przy pomocy sztucznej inteligencji.

Bez wsparcia państwa zmierza do CES, aby opracować technologię, która pomoże sportowcom poprawić ich percepcję, orientację przestrzenną i inne niezbędne funkcje w rzeczywistości wirtualnej. Dzięki temu, że największe tegoroczne targi CES obejmują zarówno sport, jak i technologię, wirtualną i rozległą rzeczywistość, Sense Arena ma szansę na globalną skalę. Tymczasem technologia jest testowana przez hokeistów White Tigers, a wśród partnerów jest czeski związek hokejowy.

Co zaskakujące swoje uczestnictwo ogłosiła również firma Angee Inc, której założycielami są Czesi. Na targach CES, zaprezentuje swoją kamerę Angee z funkcją asystenta osobistego. Jest to produkt, który odniósł sukces w Kickstarter dwa lata temu, ale potem napotkał problemy na początku produkcji i mial roczne opóźnienie.

Źródło: http://tech.ihned.cz/c1-66005960-ces-2018-prinese-rekordni-oled-televizi-i-taxiky-bez-ridicu-cesi-budou-krmit-pejsky