Kouzlo jménem nanotechnologie. Česko má šanci být největším výrobcem baterií na světě

Světový nanotechnologický byznys roste exponenciální řadou, popsal ve studiu Televize Seznam šéf české asociace nanotechnologického průmyslu Jiří Kůs. Odhady mluví o tom, že nanotechnologie budou do dvou let představovat byznys v objemu 17 miliard dolarů.

Článek

„Já jsem ale narazil i na studie, které mluví o 30 miliardách, nebo dokonce o bilionu dolarů, a podle mě to je dané tím, že nanotechnologie nejsou jedna nová technologie, ale prostupují všemi obory,” vysvětlil Jiří Kůs. Firmy nebo investoři vložili do rozvoje nanotechnologických projektů jen v ČR stovky milionů korun.

Stále platí, že Česko je hvězdou nanovlákna. Poslední rok je ale byznysově mnohem pestřejší: nanotechnologie pronikají do medicíny i kosmetického průmyslu. A na severní Moravě vzniká továrna na výrobu baterií, kterou odstartoval český vynález 3D baterie. Projekt za tři miliardy korun dává Česku šanci být největším výrobcem baterií na světě.

Největší problém ale stále vidí Jiří Kůs v neochotě investorů. „Ne že by nebylo dost investorů s penězi, ale oni nejsou zvyklí investovat do projektů, kde tu návratnost mají třeba za sedm, za deset let."

Více zde

Kontakt:

 

HE3DA s.r.o.

Beranových 130
199 05 Praha - Letňany

Česká republika

email: info@he3da.cz

Kontakt na společnost sdružující kvalifikované investory:

 

Battery Unite s.r.o.

Rychnovská 408

Praha 9 - Letňany

Česká republika

www.batteryunite.cz

  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • YouTube Social  Icon

© 2020 by HE3DA