Společnost HE3DA zaznamenala úspěch na mezinárodním veletrhu v Mnichově


Společnost HE3DA se minulý týden zúčastnila významného světového veletrhu – Intersolar Europe, který se zaměřuje na problematiku energetiky v rámci solárního průmyslu. Veletrh se konal od 20. do 22. června v Mnichově. Celé akce se účastnilo 1 777 vystavovatelů ze 49 zemí světa, kteří v rámci této velkolepé expozice prezentovali své inovativní projekty, produkty i různá technologická řešení. Výstava probíhala v osmi veletržních halách o celkové rozloze 86 000 m2. Lze konstatovat, že celá akce měla velký úspěch, jelikož návštěvnost byla vskutku vysoká, během tří výstavních dnů zavítalo na veletrh 47 000 návštěvníků z celého světa.

Expozice společnosti HE3DA se nacházela v centrální hale, kde taktéž vystavovaly významné společnosti jako: Tesla, Mercedes-Benz, Sonnen, Samsung, Siemens a jim podobné.

Společnost HE3DA v rámci veletrhu představila Vodíkový generátor a nové Power-boxy, jejichž výkon byl prezentován tím, že tyto boxy zajišťovaly energetické zdroje pro celou expozici společnosti HE3DA. Společnost dále představila tzv. Charger station, která umožňuje rychlodobíjení (800A na jeden bateriový článek) baterií HE3DA.

Společnost zaznamenala skutečný úspěch, o expozici HE3DA byl enormní zájem, neboť její technologie jsou vnímány jako vskutku revoluční. Tento fakt ilustruje i to, že vynálezce technologií HE3DA - Ing. Jan Procházka byl vyzván, aby přednášel o bateriích HE3DA na významné odborné konferenci, která se konala v rámci veletrhu.

Poděkování:

Jménem společnosti HE3DA bychom rádi poděkovali všem, kteří s námi spolupracovali na prezentaci v rámci veletrhu, a to zejména společnostem – LEANCAT, BATTERY UNITE, MAGNA ENERGY STORAGE a jejich představitelům.

Představené prototypy:

Vodíkový generátor – Power unit

Tato jednotka vyrábí elektrický proud

Jednotka také obsahuje: kompresor, čerpadla, automatizace a další komponenty.

Power unit je propojen s bateriovým úložištěm HE3DA, které obsahuje šest článků zapojených sériově. Celý systém je 24V. Jakožto zátěž jsme v tomto systému použili standardní klimatizační jednotku o výkonu 1000W.

Palivový článek vyrábí elektřinu a zároveň také teplo, proto jsme použili při demonstraci kogenerační jednotku, a to pro převod tepla z chladící vody do standardního boileru.

Celkově s kogenerací má jednotka výkon 4kWh.

Powerbox HE3DA

Dvojice vystavených prototypů Powerboxů měla kapacitu 5kWh a 8kWh. Tyto Powerboxy po celou dobu veletrhu představovaly záložní zdroj celé prezentace. Byli jsme jediní v rámci celého veletrhu, kdo takto prezentoval.

Největším lákadlem pro návštěvníky byla ukázka systému – na vaření kávy z kávovaru, který byl napojen právě na Powerbox (kávovar má výkon cca 1000W). Tok elektrické energie z baterií bylo možné sledovat na displeji, který se nachází na Powerboxu.

Rychlonabíječka

V rámci veletrhu jsme poprvé představili rychlonabíjení bateriového článku HE3DA.

Pro návštěvníky, kteří se orientují v technologii svitkových baterií, byl tento exponát jednoznačně nejpřevratnějším v rámci celého veletrhu. Nabíjení jednoho bateriového článku o kapacitě 0,5kWh přesahovalo 790A, a to bez zahřátí článku. Tento systém poukazuje právě na to, jakým způsobem se mohou v budoucnosti dobíjet elektromobily. Na dobíjecí místa budou umístěna bateriová úložiště, která budou průběžně dobíjena z elektrické sítě, obnovitelných zdrojů a vodíkových generátorů. Tyto záložní zdroje umožní zmíněné rychlonabíjení, a to několika elektromobilů najednou, což stávající síť neumožňuje.

Pro každého majitele elektromobilu je stávající dobíjecí systém doslova noční můrou, ale nyní již existuje řešení.