České nanotechnologické špičky se představily na veletrhu TechConnect/Nanotech 2018 v kalifornském A


Česká republika má v nanotechnologiích světové renomé a to především v oblasti nanovláken, kde se výsledky vědeckého výzkumu úspěšně daří přenášet do výroby a to zejména v oboru speciálních tkanin či baterií na uskladnění energie.

Z tohoto důvodu si naše firmy a univerzity nemohly nechat ujít příležitost představit své produkty a probrat možnosti spolupráce s americkými partnery na prestižním veletrhu a konferenci TechConnect, která se ve dnech 14 – 16. května konala v kalifornském Anaheimu u Los Angeles.

Jde o jednu z největších nanotechnologických událostí Spojených států, která každoročně přitahuje specialisty v oblasti nových materiálů, elektronicky, obranného průmyslu, energetiky či biomedicíny / biotechnologií. Kromě zástupců evropských, amerických a asijských firem se ho účastní i univerzity a vědecké instituty a představitelé amerických organizací a agentur včetně Ministerstva energetiky či obrany.

Česká účast byla v tomto roce podpořena společným projektem ekonomické diplomacie PROPED Generálního konzulátu ČR v Los Angeles, CzechInvestu a Ministerstva průmyslu a obchodu ČR.

České firmy zastupovala Asociace nanotechnologického průmyslu ČR, klastr Nanoprogress a společnosti Pardam, Advanced Materials-JTJ, HE3DA a nanoSPACE. Za českou univerzitní sféru byli přítomni akademici z brněnského CEITEC a ostravské VŠB TU a České technologické platformy bezpečnosti průmyslu.

Více zde