Tisková zpráva: TECHNOLOGIE HE3DA v USA


Zástupci společnosti HE3DA USA – jmenovitě prezident PhD. Jan Procházka a ředitelka americké pobočky JUDr. Lenka Somolová, MBA MA prezentovali výhody nanotechnologické výroby lithiových baterií HE3DA®, která díky použití nanočástic a zcela odlišné vnitřní architektuře přináší mnoho výhod oproti současně používaným bateriovým technologiím. Zatímco mateřská firma HE3DA staví na Moravě svoji první „gigafactory“, její americká pobočka HE3DA USA plánuje v blízkém časovém horizontu přistoupit k zahájení výstavby obdobného závodu na území USA. Část programu v USA tak byla věnována právě diskusi o případné investiční podpoře.

Ministerstvo Energetiky

HE3DA by chtěla v této souvislosti vyzdvihnout podporu

ekonomocké diplomacie a poděkovat

obzvláště Velvyslanectví ČR ve Washingtonu, D.C. a Ministerstvu zahraničních věcí České republiky, jmenovitě panu velvyslanci Hynkovi Kmoníčkovi, p. Zdeňkovi Beranovi, p. Luďkovi Moravcovi, a dalším. Speciální poděkování patří panu Petr Michálkovi, který zajistil úspěšný průběh programu, který čítal více než 30 schůzek ve federálním hlavním městě Washingtonu, DC a státech Virginia, Arkansas a Tennessee. Perfektně zaměřený podpůrný program ekonomické diplomacie pokryl všechny úrovně vládních organizací a zaměřil se i na strategické firmy na území USA.

Ministerstvo zahraničních věcí USA

Ve Washingtonu D.C. zástupci firmy HE3DA osobně prezentovali výhody a možné aplikace jejich technologie na pěti federálních ministerstvech (Ministerstvu obrany, Ministerstvu energetiky, Ministerstvu obchodu, Ministerstvu dopravy a Ministerstvu zahraničních věcí) a v odborných výborech Sněmovny reprezentantů a Senátu. V horní kongresové komoře se pak setkali i se zástupci senátora Dean Hellera a s senátorkou státu Nevada Catherine Cortez Masto, kteří přislíbili případnou podporu v rámci státu Nevada, kde HE3DA USA založila svou americkou pobočku.

Ministerstvo obrany USA

Senátorka pro Nevadu Catherine Cortez Masto

Vedle federálních úřadů se zástupci firmy HE3DA sešli ve Washingtonu D.C. i s

představiteli ministerstva dopravy Kolumbijského okrsku, se kterými diskutovali možnosti využití vysokokapacitních baterií v městské hromadné dopravě a s představiteli oborových asociací, jmenovitě s Energy Storage Association, Solar Energy Industries Association a Alliance of Automobile Manufacturers.

HE3DA USA se setkala i se zástupci velkých amerických korporací (mj. s GE, či s IBM), kde byly diskutovány především možnosti využití vysokokapacitních baterií jako záložních zdrojů pro datová centra či energetických rezerv v případě výpadku energie.

Schůzka s IBM

General Electrics

Na půdě Delegace Evropské unie v USA, proběhla konverzace ohledně legislativního vývoje energetiky v EU a USA, kde se primárně hovořilo o nadcházejících aktivitách Evropské bateriové aliance (HE3DA je oficiálním členem).

Delegace Evropské unie

Dvoutýdenní program pokračoval ve státě Virginie, a to v centrále jedné z největších amerických elektrárenských společností Dominion Energy (26 GW instalovaného výkonu), s jejímiž zástupci byly probírány možnosti využití baterií HE3DA pro regulaci elektrické sítě a výstavby továrny na baterie ve Virginii. Následně byly diskutovány pobídky a investiční podpora se zástupci guvernérské administrativy a představiteli města Richmond a jeho přilehlých okresů.

Ve státě Arkansas se velvyslanectví ČR postaralo o setkání v celosvětové centrále největší společnosti světa, firmy Walmart, během něhož byly diskutovány možnosti aplikace velkokapacitních bloků HE3DA, které by mohli efektivně podpořit ambiciózní plán Walmartu pro zvýšení využití obnovitelných zdrojů energie v síti jejich poboček.

Administrativa arkansaského guvernéra a zástupci arkansaského finančního a technologického sektoru prezentovali možnou investiční podporu amerického projektu HE3DA USA.

Obchodní komora Richmond

Administrativa arkansaského guvernéra

V Tennessee pak velvyslanectví připravilo setkání v celosvětové centrále největšího světového expresního přepravce, firmy FedEx a proběhla diskuze k možnosti využití velkokapacitních baterií na letištích (Fedex operuje na 700 letištích po celém světě) či v jejich datových centrech. Zástupci HE3DA se zde dále setkali s vůbec největší elektrárenskou společností v USA, firmou Tennessee

Valley Authority (37 GW instalovaného výkonu), s představiteli guvernérovy administrativy a prezidentem dopravního podniku města Memphis. V rámci kulturního festivalu Memphis in May proběhly rozhovory s memphiskou obchodní komunitou.

FedEx meeting

Zástupci firmy HE3DA následně odcestovali do Kalifornie na výstavu Nanotech 2018, kde předvedli model 120V/7KWh domácího uložiště na společném stánku Czechinvestu a českého konzulátu.

V Kalifornii se posléze k zástupcům firmy HE3DA přidal také její majoritní vlastník p. Radomír Prus, který se účastnil schůzek se skupinou MGM Resorts Internationals, vlastnící síť hotelů v Las Vegas. HE3DA USA pokračovala na sever do Nevady - Reno, kde se pracuje na založení nového výzkumného a vývojového centra pro technologii lithiových baterií ve spolupráci s University of Nevada.

Majoritní vlastník Radomír Prus a ředitelka Lenka Somolová

Zástupci firem HE3DA a HE3DA USA by tímto velice rádi poděkovali Velvyslanectví ČR ve Washingtonu, konzulátu ČR v LA a Ministerstvu zahraničních věcí České republiky za přípravu všech strategických schůzek na území USA a za neustálou podporu ekonomické diplomacie všem českým firmám, které tak mají možnost prezentovat své technologie v jiných zemích, což a priori vede ke zvyšováni povědomí o České Republice ve světě, obchodnímu úspěchu v zahraničí a přílivu peněz do České republiky

Kontakt:

 

HE3DA s.r.o.

Beranových 130
199 05 Praha - Letňany

Česká republika

email: info@he3da.cz

Kontakt na společnost sdružující kvalifikované investory:

 

Battery Unite s.r.o.

Rychnovská 408

Praha 9 - Letňany

Česká republika

www.batteryunite.cz

  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • YouTube Social  Icon

© 2020 by HE3DA