O bateriová řešení HE3DA je v USA velký zájem

Na počátku ledna 2018 proběhl v americkém městě Las Vegas prestižní veletrh v oblasti spotřební elektroniky a IT. Veletrhu se letos zúčastnilo sedm nadějných českých firem. Vůbec poprvé se na veletrhu představila i česká společnost HE3DA, která chce v USA prosadit svůj patentovaný systém Li-Ion akumulátorů.

Veletrh CES je celosvětová akce s padesátiletou tradicí zaměřená na novinky a inovace ve spotřebitelských technologiích. Během veletrhu mohou firmy předvést své produkty na výstavní ploše, setkat se s potencionálními partnery a inspirovat se od ostatních vystavujících.

Nová továrna v Česku i v USA

Loni v říjnu zahájila HE3DA výstavbu nové obří bateriové továrny v Horní Suché u Havířova. Díky investici v hodnotě 1 miliardy korun od českých investorů Battery Unite vznikne na Severní Moravě do 18 měsíců nejmodernější továrna na výrobu baterií pod názvem Magna Energy Storage.

Po výstavbě bude následovat půlroční zkušební provoz. Poté bude továrna s roční výrobní kapacitou 1,2 GWh představovat největšího domácího dodavatele lithiových akumulátorů na bázi patentované technologie HE3DA. Továrna bude nejekologičtějším provozem svého druhu na světě a bude plně robotizovaná.

Na konci října 2017 HE3DA expandovala do USA, kde otevřela svoji první zahraniční pobočku. V horizontu 3-4 let hodlá HE3DA v USA postavit nový závod na velkovýrobu baterií po vzoru továrny v Horní Suché, kterou firma začala letos stavět na severní Moravě.

Velký zájem o bateriová řešení

Podle sdělení společnosti byl o baterie HE3DA na veletrhu v americkém městě Las Vegas velký zájem. Zástupci HE3DA se zúčastnili důležitých schůzek pro budoucí rozvoj HE3DA v USA.

„O bateriové technologie HE3DA projevily velký zájem společnosti Aria Hotels ohledně záložního systému a také společnost NEXTERA, která je jedním z největších dodavatelů záložních systémů na světě,“ uvádí firma na svém webu.

Letos byl veletrh CES ve znamení obrovského zájmu o technologie úschovy energie. „Mnoho firem se zaměřuje na vytváření tzv. „smart cities“ a výrobu elektrických automobilů. Tyto firmy urgentně hledají dodavatele bezpečných, levných a spolehlivých technologií pro uložení energie jako nabízí HE3DA,“ prohlásil zakladatel a ředitel společnosti Jan Procházka v rozhovoru pro portál www.czechstartups.org.

V USA zástupci HE3DA jednali i o možnosti výstavby nové bateriové továrny. „Naše schůzky začaly již před CES 2018 s Nevadskou vládou a několika subjekty, které nám pomáhají zrealizovat náš záměr postavit v Nevadě gigatovárnu. Během CES 2018 jsme měli možnost osobně jednat i s mnoha mezinárodními privátními firmami a domluvili si s nimi další schůzky,“ dodal Procházka.

Zdroj: SolarniNovinky.cz