Drábová: Jaderné energetice v Evropě zvoní hrana, budoucnost patří solární energii v kombinaci s bateriemi

January 30, 2017

Předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová patří k nejznámějším zastáncům jaderné energetiky v České republice. Za své pracovní zásluhy jí dokonce na podzim 2014 prezident Miloš Zeman udělil u příležitosti oslav vzniku Československa státní vyznamenání.
 


Další energetická revoluce bude v akumulaci energie. Na otázku „Co solární energie v kombinaci s bateriemi“ Drábová prohlásila následující: „Já v tom vidím velkou naději do budoucna. Až dosud lidstvo prošlo 3 energetickými revolucemi. Čtvrtá energetická revoluce bude spojena se skladováním elektřiny, a to za rozumné peníze a v rozumném množství“.
 

Drábová označila současné baterie za stále ještě málo účinný způsob, jak skladovat a zpátky získávat elektřinu. „Lepší, výkonnější a levnější baterie je jedna cesta k tomu, jak si pomoci a jak velmi zvýšit využitelný potenciál interminentních obnovitelných zdrojů,“ konstatovala Drábová.
 

Podle Drábové je  doba levné energie z fosilních paliv za námi. „Schválně neříkám, čím fosilní paliva v míře, v jaké je dnes používáme, nahradíme, protože to sama nevím. To není dobrá zpráva, ale čím dřív o tom začneme přemýšlet, tím lépe.“ 
 

Na adresu fosilních paliv Drábová prohlásila, že bychom se již dále neměli spoléhat na fosilní paliva, protože se čím dál více ukazuje,  že v budoucnosti  přestanou být schopná poskytovat tři čtvrtiny našich energetických potřeb.

Jádro v Evropě umírá, ale jinde ve světě se rozvíjí.

V rozhovoru pro ČRo Drábová potvrdila, že jaderná energetika v Evropě prochází útlumem, ale v jiných částech světa se rozvíjí. „To, že jaderná energetika je těsně před klinickou smrtí v Evropě a lehce se vzpamatovává ve Spojených státech, není celosvětový trend,“ upozorňuje s tím, že dynamika se z euroamerické oblasti přesunula do jihovýchodní Asie.  
 

„Dynamicky na jadernou energetiku sází Čína, která chce do roku 2040 předběhnout současného největšího provozovatele, tím jsou Spojené státy americké,“ říká Drábová. K dalším státům, které sází na jádro, patří Jižní Korea, Indie, Japonsko, kde se staví dva nové jaderné reaktory.  


celý článek najdete na:

 http://www.solarninovinky.cz/?zpravy/2017013002/drabova-jaderne-energetice-v-evrope-zvoni-hrana-budoucnost-patri-solarni-energii-v-kombinacemi-s

 

 

Please reload

Kontakt:

 

HE3DA s.r.o.

Beranových 130
199 05 Praha - Letňany

Česká republika

email: info@he3da.cz

Kontakt na společnost sdružující kvalifikované investory:

 

Battery Unite s.r.o.

Rychnovská 408

Praha 9 - Letňany

Česká republika

email: info@batteryunite.cz 

tel: +420 775 666 383

www.batteryunite.cz

  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • YouTube Social  Icon

© 2020 by HE3DA